Суспільство

“Здали свої”: ветеран АТО розповів, як його захопили в полон бойовики

Іван Дєєв рік працював в тилу так званої “ЛНР”

Ветеран АТО, колишній військовополонений Іван Дєєв розповів, як готувався його обмін. Боєць зазначив, що протягом 1,5 років щодня бойовики піддавали його тортурам.

Про це Дєєв повідомив в прямому ефірі ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1 + 1”.

Наталія Мосейчук: А ви знали, як проходять обміни? Очікували їх хлопці, чи була у вас інформація про те, кого готують на обмін, або бойовики до вас приходили, чи узгоджувалися списки, як це відбувалося всередині?

Іван Дєєв: Не було списків, не було нічого. За півроку до обміну приїхали ОБСЄ і сказали, що нас включили в список. Бойовики говорили ще в 2017 році, що нас вже підготували для обміну. Обмін пройшов і вони сказали, що нас не взяли. Потім сказали, що в 2018 році вже буде. Потім в 2019-м.

Наталія Мосейчук: Ви не знали, чому вас не взяли на обмін?

Іван Дєєв: Нам цього не пояснювали, не говорили. Я весь час сидів в одиночній камері. Там не було такого, щоб хтось комусь щось говорив.

Наталія Мосейчук: Коли вам вперше сказали, що вас готують на обмін, тортури по відношенню до вас – вони тривали?

Іван Дєєв: Півтора року вони були, коли я сидів в підвалах МВС, колишнього СБУ. Там вони кожен день були.

Наталія Мосейчук: Я розповім, чому ви потрапили в полон. Ви пішли добровольцем з Майдану в АТО і в Краматорському аеропорту ви познайомилися з генералом Кривоносом. За його рекомендаціями ви пішли служити в Хмельницький 8-й полк спецназу ВСУ і в 2016 році ви були прикомандировані до СБУ, в контррозвідку і рік працювали в тилу “ЛНР”. Потім в тилу ви отримали завдання. Розкажіть, будь.

Іван Дєєв: Останнім завданням було ліквідувати “міністра народної міліції”. Завдання було успішної, але через 3 години взяли мого напарника, майора, тому, що здали з нашого боку. Зради у нас багато. Просто зателефонували і сказали, де він знаходиться, яка квартира і все.

За матеріалами з сайту tsn.ua

Back to top button