Суспільство

Відео. Стерненко визнаний винним за двома статтями КК України – суд у Одесі оголосив вирок

Апеляційний суд Одеси виправдав екслідера одеського “Правого сектору” Сергія Стерненка в справі про розбій із вимаганням “300 гривень” (ст. 187 КК). Водночас підсудного визнали винним у викраденні людини за ч. 2 ст. 146 ККУ, але покарання не застосовано через строки давності, що минули. За ч.1 ст. 263 КК – незаконне поводження зі зброєю – Стерненка визнано винним і осуджено на 3 роки позбавлення волі із заміною на 1 рік умовно.

Йдеться про події 2015 року, коли він із соратником Русланом Демчуком нібито викрали депутата Сергія Щербича. OBOZREVATEL стежив онлайн за вирішальним засіданням, яке розпочалося о 14:00 понеділка, 31 травня (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

У чому суть справи

Нагадаємо: у 2015 році в Одесі вдома у Стерненка провели обшук, під час якого той віддав правоохоронцям пневматичну зброю, колекційний ніж і стартовий (шумовий) пістолет. Слідчі дії проводилися на підставі заяви Щербича про викрадення з метою заволодіння його грошовими коштами на суму 300 грн. Після обшуку на той момент лідеру “ПС” повідомили про підозру у викраденні людини й відправили в СІЗО, з якого він згодом вийшов під заставу. А вже потім його звинуватили також у незаконному зберіганні зброї.

Стерненко, якого раніше засудили до 7 років і 3 місяців ув’язнення із конфіскацією майна, відкидає всі звинувачення в справі й наполягає на її політичній умотивованості. Таку ж позицію висловлює і Демчук.

Що вирішив апеляційний суд

Висновки щодо розбою

Так, на цьому засіданні Одеського апеляційного суду Стерненка виправдали у “справі про 300 гривень”. Зокрема, судді заявили, що обвинувачення не було доведено.

Крім цього, суд визнав що “потерпілий” колишній депутат Комінтернівської райради Одеської області Сергій Щербич змінював свої показання в справі, під час її розгляду в судах першої та другої інстанцій. Зокрема, щодо місця, часу та обставин злочину.

У висновках, які зачитав суддя, йшлося:

  • “суд зазначив, що потерпілий заявив, нібито причиною нападу була його діяльність, але яка саме, він не уточнив”;
  • “суд встановив, що в обвинувачених не було мотиву грабувати потерпілого Щербича, і що йому повернули два його телефони”;
  • “Щербич змінював свідчення і не зміг пояснити суперечності”;
  • “обвинувачені сиділи на передніх сидіннях авто, тому вони Щербича не грабували”;
  • “майном могли заволодіти невстановлені особи, які перебували на задньому сидінні автомобіля і обшукували потерпілого”.

Тож колегія суду в складі трьох суддів дійшла висновку про недоведеність обвинувачень щодо Стерненка та Демчука за ч. 2 ст. 187 ККУ (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб або особою, яка раніше вчинила розбій) – щодо заволодіння 300 гривнями, за які обом дали 7 років із конфіскацією. У цій частині вирок було скасовано.

“Радіти ще рано. 187-ма стаття відпала, це добре. Але чекаємо, що скажуть щодо ст. 146 та 263, за якою загрожує до 7 років позбавлення волі”, – прокоментував це Стерненко у своєму Telegram-каналі.

Висновки щодо викрадення людини та поводження зі зброєю

Надалі Одеський апеляційний суд не скасував Стерненку й Демчуку вирок за ч. 2. ст. 146 ККУ (незаконне позбавлення волі або викрадення людини з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї, або здійснюване протягом тривалого часу).

За цією статтею суд першої інстанції присудив обом обвинувачений 3 роки позбавлення волі, але звільнив їх від покарання у зв’язку з закінченням строку притягнення до відповідальності.

“146-ту статтю щодо мене й Демчука залишають, хоча строки давності за притягненням за нею минули. Обвинувачення ґрунтується на показаннях “потерпілого”, які цим же судом були визнані суперечливими”, – заявив на це Стерненко.

Згодом вирок за ч. 1 ст. 263 ККУ (носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї) суд теж не скасував. Покарання передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Стерненко у Facebook пояснив, що статтю залишили “не за стартовий пістолет, а за один патрон 5.45”.

За підсумком суд засудив його за ч.1 ст. 263 КК. Стерненка було визнано винним і засуджено на 3 роки позбавлення волі із заміною на 1 рік умовно. Також він додав, що буде оскаржувати вирок у Верховному суді.

За матеріалами з сайту obozrevatel.com

Back to top button
error: Content is protected !!