Суспільство

Відео. 5-річна вінничанка приголомшила всіх своїм вчинком

Вінничанка Тетяна Посоюзна погодилась зрізати довгу косу і продати волосся, аби купити спеціальне харчування для онкохворого хлопчика. 10-річний Артемко хворіє на лейкоз і окрім хіміотерапії потребує спеціального догляду.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

П’ятирічна Тетянка дуже любить своє довге волосся, яке ніколи не стригла, бо вважає – з ним вона як казкова принцеса.  «Воно в мене дуже довге і скоро я можу стати Рапунцель», – переконувала дівчинка.

Аби заплести густе і кучеряве волосся у косу мама Анастасія витрачає чимало часу. Врешті малій це набридло і вона вирішила змінити імідж. «Спочатку я хотіла стати Рапунцель, але подумала, чому б не стати Білосніжкою», – каже Тетянка.

«Коли зайшла мова, щоб підрізати волосся, ідея виникла миттєво. Кошти будуть нам за волосся, ми їх

Новини України: 5-річна вінничанка зрізала косу і продала волосся, щоб допомогти хлопчику з онко
вирішили передати в онкоцентр», – розповідає мама крихітки Анастасія.

Гроші за свої коси дівчинка  захотіла пожертвувати 10-річному Артему Білоусу. Хлопець із складною онкологією, пережив кілька блоків хіміотерапії, зараз йому необхідне спеціальне харчування. «Окрім гострого лейкозу в нього є порушення вуглеводного обміну і затримка фізичного розвитку», – розповідає  лікарка-гематолог Вінницької дитячої лікарні Ольга Кузь.

Тож вже наступного дня Тетянка прийшла до перукарні і попросила зачіску каре. Перукарі хвилюються. «Такий мандраж. Інші дітки хочуть телефон, чи до путівки батькам докласти, а ти така молодчинка», – каже перукарка.

Волосся розчісують, заміряють і ділять на окремі хвостики, які обережно зрізають. Тетянка радіє, адже це вона робить вперше. Волосся зважують і оцінили у понад 2 тисячі гривень.  «Це дитяче волосся, воно м’яке, хороше, якісне, гарно носиться, вважається елітне, дитяче волосся завжди в ціні», – розповідає адміністраторка салону краси Ніна Моргаєва.

Мама Тетянки каже, щаслива, що донька стала маленькою волонтеркою у п’ятирічному віці  «Хочу, щоб якщо в людей є можливість допомогти, щоб допомагали. В нас немає можливості грішми, то якщо є можливість волоссям, то ми використали», – додає жінка.

Після перукарні Таня із новою зачіскою рушила до лікарні. В подарунок Артему несе спеціальне харчування. «Він дуже погано набирає вагу, ми підгодовуємо його таким, щоб підтримати», – розповідає мама хлопчика Інна Череватова.

Дорослі ж волонтери кажуть, Таня приклад того – що допомогти може кожен. «Це можливо і сподіваємось, що будуть долучатись, хтось здасть волосся, хтось стане донором крові, хтось зареєструється в базі донорів кісткового мозку», – каже волонтерка Надія.

Новоспечена маленька волонтерка обіцяє і далі займатися благодійністю, а ще обов’язково навідати Артема, коли він одужає.

За матеріалами з сайту tsn.ua

Back to top button