Політика

У “Жулянах” відповіли на звинувачення Лукашенка у відмові прийняти “замінований” літак

У міжнародному аеропорту “Київ” ім. Сікорського (“Жуляни”) заявили, що не отримували 23 травня запиту на посадку від екіпажу літаку Ryanair, який примусово посадили у Мінську і на борту якого перебували затримані Роман Протасевич та його дівчина Софія Сапега.

Про це у коментарі ТСН.ua телефоном відповіли у пресслужбі летовища.

“Такого запиту до аеропорту не надходило”, – заявили у “Жулянах”.

Варто зазначити, що 26 травня Олександр Лукашенко заявив, що літак після повідомлення про закладену бомбу

Лукашенко звинуватив Київ і Львів у відмові прийняти Ryanair після повідомлення про “мінування”
не захотіли прийняти ні Вільнюс, ні Варшава, ні Львів, ні Київ. Через це його посадили в Мінську.

Зокрема він заявив, що наголосив законно, захищаючи людей, за всіма міжнародними правилами. За його словами,

Лукашенко заявив, що повідомлення про “мінування” Ryanair надійшло зі Швейцарії
повідомлення про нібито мінування літака Ryanair надійшло зі Швейцарії з IP-адрес Польщі, а “екіпаж радився з господарями літака і аеропортом у Вільнюсі, але ухвалив рішення приземлитися в Мінську”, бо інші аеропорти не приймали.

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут.

Роман Протасевич – активний учасник акцій проти Лукашенка. Пів року тому режим оголосив журналіста у міжнародний розшук. Його звинувачують в екстремізмі та тероризмі, максимальне покарання за таке в Білорусі – це смертна кара. Протасевич неодноразово заявляв, що за ним стежать.

За матеріалами з сайту tsn.ua

Back to top button