Політика

Суд Євросоюзу зняв старі санкції з Януковича і його сина: що відомо

Суд ЄС загальної юрисдикції вперше зняв санкції Євросоюзу, застосовані проти колишнього президента України Віктора Януковича і його сина Олександра. Було анульовано рішення Ради ЄС від 2019-го про продовження на рік санкцій, тобто рішення суду стосується заходів, які вже втратили силу. Вони полягали в замороженні активів.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на інформацію суду. “Рада ЄС не змогла продемонструвати, що право на захист і право на ефективний судовий захист було дотримано в кримінальних процесах, які ведуться щодо цих осіб українською владою, і які лежать в основі цього продовження”, – сказали в суді.

Також зазначили, що в тих випадках, коли стосовно особи застосовуються обмежувальні заходи протягом декількох років, по суті, в зв’язку з тривалим попереднім розслідуванням Генеральною прокуратурою України, Рада ЄС зобов’язана перевірити, чи було дотримано право цієї людини на судовий розгляд у розумні терміни, перш ніж Рада вирішить, чи продовжувати ці заходи.

Раніше посли Європейського Союзу затвердили продовження заборони на інвестування в окупований Росією Крим 9 червня. Офіційне рішення повинні оприлюднити вже найближчими днями.

Відзначимо, що санкції обмежують доступ деяких російських банків і компаній на первинних і вторинних ринках капіталу в ЄС, накладають заборону на експорт і імпорт у торгівлі зброєю, забороняють експорт товарів подвійного призначення для військового використання в РФ.

За матеріалами з сайту obozrevatel.com

Back to top button
error: Content is protected !!