Суспільство

Що буде з роботою шкіл, кінотеатрів і спортзалів у разі посилення карантину: відповідь МОЗ

У разі посилення карантину школи, кінотеатри і спортзали будуть працювати у “жовтій” та “помаранчевій” зонах, якщо співробітники і персонал вакцинована на 80% хоча б однієї дозою. У “червоній” зоні – два щеплення від COVID -19 повинні мати всі.

Про це “Лізі” розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін. Він підкреслив, що карантинні обмеження не торкнуться закладів та установ, чиї співробітники повністю вакциновані.

Медик пояснив, що зараз кінотеатр в “жовтій” зоні може заповнити зал лише на 50%.

“Норма, яка буде пропонуватися: ми дозволяємо заповнювати кінотеатр більше за умови, що весь персонал вакциновано, і люди, які приходять, мають хоча б одну дозу. Це для “жовтої зони”, – сказав він.

Кузін зазначив, що також будуть працювати і спортзали. Невакцинованим не відмовляють у відвідуванні, але для осіб без щеплення буде застосовуватися більш жорстка норма.

Також він розповів, що зараз в Україні розробляють нові карантинні обмеження, враховуючи досвід країн Європи. Наприклад, буде використовуватися механізм цифрових COVID-сертифікатів.

“В залежності від того, скільки доз отримала особа, буде генеруватися той чи інший тип сертифіката. Зараз опрацьовуються терміни дії і технічні можливості, як їх видавати і на який термін”, – пояснив Кузін.

Головний санітарний лікар підкреслив, що повністю щеплених осіб карантинні обмеження не будуть застосовуватися.

“Для жовтого рівня епіднебезпеки достатньо однієї дози вакцини. Якщо країна переходить в червону зону, будемо вимагати повний курс щеплень, оскільки він дає максимальний рівень захисту”, – резюмував Кузін.

За матеріалами з сайту obozrevatel.com

Back to top button