Суспільство

Не наш пацієнт: у підлітка, якого після ДТП відмовилися брати до дорослої лікарні, по дорозі в дитячу зупинилося серце, але медикам швидкої вдалося його реанімувати.

Хлопця вдалося реанімувати і зараз він знаходиться у важкому стані.

У Кривому Розі стався кричущий випадок з наданням ургентної медичної допомоги . Підлітка зі страшними травмами після ДТП відмовилися прийняти в лікарні для дорослих, а поки везли в “потрібну” у хлопця зупинилося серце, на щастя медикам швидкої вдалося його реанімувати.

У ситуації, що склалася розбирався ТСН.ua .

Вчора, 24 червня, в Кривому Розі 17-річний Юрій Бородянець потрапив в ДТП. Його на швидкості збила маршрутка. Очевидці викликали медиків, а ті швидко доставили хлопця до найближчої лікарні, яка розташована в 200 метрах від місця ДТП.

Як розповідає ТСН.ua дядько потерпілого Юрія, його племінник виховується в прийомній сім’ї, він активний позитивний підліток, займається спортом і веде здоровий спосіб життя. Того вечора, коли він їхав на велосипеді на тренування, в нього на великій швидкості влетіла маршрутка.

“Судячи з гальмівного сліду, довжина якого метрів 40, водій побачивши Юру, почав гальмувати, але швидкість була великою – км 80 -100, тому не встиг і збив його. Юру відкинуло на кілька метрів. Свідки події викликали медиків. Ті приїхали і діагностували у нього відкриту черепно-мозкову травму і перелом ребер, які пробили легені. Медики доставили Юру в найближчу лікарню – “тисячка” (2 міська лікарня – Ред.), яка розташувань поруч, але там йому відмовилися надати медичну допомогу, аргументуючи це тим, що у них немає пакета реанімаційних послуг для дітей “, – розповідає ТСН.ua Євген Зінченко.

За словами чоловіка, медики швидкої змушені були доставляти пацієнта, який балансував між життям і смертю, в дитячу лікарню №8, розташованої в іншому кінці Кривого Рогу. З огляду на протяжність міста, губилися дорогоцінні хвилини. По дорозі в медустанову у підлітка сталася зупинка серця. Медики з’їхали на узбіччя і стали його реанімувати. Їм вдалося запустити серце 17-річного Юри.

По прибуттю в медустанову, хлопця відправили в операційну, де лікарі зробили все можливе, щоб врятувати йому життя. Також в 8 лікарню викликали фахівця з обласної клінічної лікарні імені Мечникова.

“Цей лікар був шокований тим, що сталося. Він нам сказав, що в” Тисячка “не мали права відмовлятися надавати допомогу такому пацієнтові. Він додав, що Юру з такими травмами не можна було взагалі транспортувати”, – розповідає Сергій Зінченко.

За словами дядька Юри, його племіннику вже зробили КТ і томографію, але поки результатів досліджень він не знає. Попередній діагноз – відкрита, закрита черепно-мозкова травма, перелом ребер і пневматорокс. Хлопця підключили до апарату ШВЛ. Він нетранспортабельний. Зараз сім’я хлопця збирає допомогу на його лікування (5168 7574 2324 9459 дядько Зінченко Сергій тел. 068-888-98-67).

ТСН.ua звернувся за поясненням таких дій лікарів 2-ї міськлікарні Кривого Рогу в прессслужба Міністерства охорони здоров’я України. Відповіді поки не отримав.

У НСЗУ, яке фінансує всі пакети послуг, що надаються медичними установами України, ТСН.ua розповіли, що медики повинні були стабілізувати стан дитини, а вже потім приймати рішення про транспортування.

“У будь-якому медзакладі України, навіть якщо це сталося у стоматології, медики повинні стабілізувати стан пацієнта, а потім транспортувати реанімобілем в іншу лікарню. На оплатах НСЗУ це ніяк би не позначилося”, – сказали ТСН.ua в прес-службі НСЗУ.

Відповідно до Закону України “Про екстрену медичну допомогу” її зобов’язані надати в будь-якому медзакладі України (Стаття 3. Право на екстрену медичну допомогу і загальні принципи її надання). За порушення Закону передбачена відповідальність (ст.15).

“Особи, винні в порушенні положень цього Закону, в порядку, встановленому законом, несуть дисциплінарну, адміністративну, кримінальну або цивільно-правову відповідальність за:

  • ненадання без поважних причин на місці події домедичної допомоги або необґрунтовану відмову в її наданні;
  • ненадання без поважних причин на місці події необхідної медичної допомоги або необґрунтовану відмову в її наданні;
  • ненадання без поважних причин наявного транспортного засобу для безоплатного перевезення людини, яка перебуває у невідкладному стані, найближчим до місця події відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги або необґрунтовану відмову в здійсненні такого перевезення;
  • несвоєчасне надання екстреної медичної допомоги або створення перешкод у його наданні;
  • невиконання без поважних причин розпоряджень оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф або бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги щодо надання необхідної невідкладної медичної допомоги пацієнту, який перебуває у невідкладному стані, що загрожує життю такого пацієнта;
  • необгрунтовану відмову в передачі і прийняття викликів екстреної медичної допомоги.

Слід нагадати, що нещодавно подібний випадок стався в Боярці, де на порозі лікарні померла жінка з інсультом. Медики відмовилися надавати їй медичну допомогу, аргументуючи це тим, що вони займаються тільки пацієнтами з коронавірусів. За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

За матеріалами з сайту tsn.ua

Back to top button
error: Content is protected !!