Суспільство

Лікар розповів, чим відрізняється імунний захист після щеплення від COVID-19 і хвороби

Між природним і вакцинальним імунітетом від COVID-19 є кілька принципових відмінностей. Про це розповів український лікар Олександр Карловський.

У коментарі УНН він зазначив, що вакцина працює на основі єдиного шиповидного білка. Тому після вакцинації конкретно тільки до нього виробляються антитіла.

“Якщо людина перехворіла на COVID-19, то формується повноцінний імунітет природним шляхом”, – пояснив лікар.

Також, за його словами, важливі “ворота” входження вірусу: вакцину колють підшкірно, і антиген іде в регіональні лімфовузли.

“А якщо ми хворіємо, то ворота інфекції – це дихальні шляхи, і там формується місцевий імунітет, якого немає у разі вакцинації”, – додав Карловський.

Він погодився з думкою провідної інфекціоністки України Ольги Голубовської, яка не підтримує масову вакцинацію перехворілих на COVID-19.

“Бігти вакцинуватися тим, у кого хоча б шість місяців після хвороби не пройшло, не варто”, – переконаний лікар.

Також він зазначив, що велика кількість антитіл не завжди означає сильний імунітет. Водночас наявність в організмі імуноглобулінів до коронавірусу свідчить про те, що організм “зустрівся” з хворобою та успішно її подолав.

Як повідомляв OBOZREVATEL, доктор медичних наук, вірусологиня Алла Мироненко розповіла, що імунітет до коронавірусу, отриманий унаслідок перенесення цього захворювання, може зберігатися роками, а то й десятиліттями. Причина полягає в тому, що у формуванні такого імунітету задіяні клітини пам’яті.

На відміну від природного, імунітет, сформований унаслідок вакцинації, може потребувати періодичного оновлення.

Вчена розповіла про дані останніх наукових досліджень, завдяки яким можна припустити, що імунітет до COVID-19 може зберігатися в людини протягом усього життя.

За матеріалами з сайту obozrevatel.com

Back to top button
error: Content is protected !!