Суспільство

Лікар-інфекціоніст розповів, скільки часу у тих, хто перехворів коронавірусом, є антитіла: це не рік

Медик провів дослідження, в якому взяли участь 42 людини, які вже перехворіли COVID-19.

У тих, хто перехворів коронавірусів , можуть тривалий час зберігатися антитіла.

Про це в Facebook повідомив лікар-інфекціоніст Євген Дубровський.

За словами медика, він провів власне дослідження, в якому взяли участь 42 людини, які вже перехворіли COVID-19. Тільки троє з них прищеплювалися проти коронавируса трьома різними вакцинами.

“Зроблено обстеження на визначення рівня антитіл до ядерного білка (нуклеокапсиду) і спайк-білку. У всіх досліджуваних антитіла обох різновидів до SARS-CoV-2 на місці.  І це – повні 17 місяців після хвороби (квітень 2020 – жовтень 2021). Рівень антитіл дуже високий. Практично на межі чутливості тест-систем. що у тих, хто прищепився, що у тих, хто не прищепився “, – пояснив Євген Дубровський.

За даними медика, навіть в тих, в кого антитіла зникли, потім вони знову з’явилися.

“Навіть у тих, у кого антитіл не було (зникли після 8 місяці), вони знову з’явилися, хоча випробувані не прищеплювалися. За всі ці 17 місяців двічі захворів тільки одна людина. Другий раз – практично безсимптомно. Саме ця людина і вакцинувалася згодом, після вже другого одужання “, – зазначив інфекціоніст.

За словами Дубровського, ті хто перехворіли коронавірусів добре захищені антитілами.

“Всім, хто сумнівається і переживає: імунітет після” ковіда “тривалий, міцний і ефективний. Вже не один рік, а без малого півтора року, які перехворіли здатні успішно тримати оборону при постійних контактах з хворими.” Дельта “не пробиває захист”, – переконаний Євген Дубровський.

За матеріалами з сайту tsn.ua

Back to top button
error: Content is protected !!