Блоги

Кулеба: “Я обіцяв сюрприз і тепер це вже не секрет. Ми повертаємо Україні Україну. Вперше за 311 років…”фото

Я обіцяв сюрприз і тепер це вже не секрет: вперше за 311 років оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить до Української держави.
Ми повертаємо Україні Україну.
Присутність оригіналу Конституції вже у незалежній державі – це ще один крок відновлення нашої історичної тяглості від часів Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки і донині.
За дорученням Глави держави Володимир Зеленський, МЗС звернулося до Швеції з проханням надати у позику оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика (1710) для її тимчасового експонування в Україні в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності.
Це були вкрай складні переговори, нам пропонували копію, але ми хотіли лише оригінал, який ніколи не був в Україні. І тому я особливо вдячний Швеції за вияв справжньої солідарності з Україною та взаємної готовності надалі розвивати тисячолітні зв’язки між нашими народами.
А тепер заслужені подяки
Я щиро вдячний Національному архіву Швеції Riksarkivet та особисто його директорці пані Карін Острем Іко за надану можливість представити українцям та численним іноземним гостям цю надзвичайно важливу для історії українського державотворення реліквію.
Дякую також моїй колезі, Міністерці закордонних справ Швеції Ann Linde за підтримку реалізації цього проєкту.
З українського боку цей історичний результат є спільним досягненням Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Embassy of Ukraine in Sweden / Посольство України в Швеції, міністра Олександр Ткаченко та Міністерство культури та інформаційної політики України і Національний заповідник «Софія Київська» Попереду у нас багато роботи, але спільно ми впораємося.
До речі, Конституція Орлика буде не єдиним шведським експонатом – Лінчопінгська міська бібліотека погодилась надати для тимчасового експонування в Україні Гетьманську булаву, яка, за легендою, після Гетьмана Івана Мазепи належала Гетьману Пилипу Орлику. Я також вдячний бібліотеці за це рішення.
За матеріалами зі сторінки Дмитра Кулеби
Back to top button